Meble: Komoda

Jednym z charakterystycznych rodzajów elementów meblowych, bez których nie wyobrażamy sobie zapewne normalnego funkcjonowania na co dzień w naszym domowym zaciszu okazuje się komoda.projektowanie wnętrz sklepów Komód – ich rodzajów oraz kształtów i stylizacji, w oparciu o które zostały wyprodukowane jest na chwilę obecną cała masa. To sprawia, że w zasadzie konsument ma szeroki zakres wyboru spośród wielorakich rozlicznych typów takiej kategorii mebli.http://opakowania-wroclaw.pl/ Komoda okazuje się meblem skrzyniowym, który ma przeważnie prostokątną formę, ale nie jest to wymóg konieczny. W szczególności, kiedy komoda jest robiona na celowe zlecenie, indywidualne zamówienie składane przez klienta i kierowane do firmy produkującej meble czy stolarza, komody bardzo często mogą przybierać wielorakie inne formy oraz kształty.

Meble: Komoda umiejscawiane od strony frontowej

Wśród nich także są obecne trapezowate modele oraz kwadratowe. Dowolność kształtów oraz stylów wykończenia to już jedynie kwestia indywidualnych preferencji klienta dokonującego zakupu wybranego rodzaju komody. Jeszcze jedna kwestia, która warto wyszczególnić dokonując charakterystyki wspomnianego modelu meblowego to to, iż ten mebel skrzyniowy jest przypominający nieco skrzynię. Ustawiony jest na malutkich, bardzo zgrabnych, niekiedy dodatkowo dekoracyjnych i celowo stanowiących ozdobę mebla nóżkach. Składa się standardowo każda komoda z górnego blatu, a tkże ma boczne fronty oraz szuflady i część tylną, tak zwane plecy.

Mebel z reguły jest ozdobny po obu stronach, charakterystycznie wykończony, co pozwala na dowolność miejsca jego usytuowania. Warto również pamiętać o tym, że szuflady są umiejscawiane od strony frontowej i w konsekwencji tego wysuwane są w poziomej linii. Po co umiejscawiać w domu komodę? Rozwiązań w tej kwestii jest cała masa. Można je postawić na przykład jako ozdobę w długim czy przestronnym przedpokoju, standardowy mebel trafiający do salonu będącego obiektem reprezentacyjnym, jak również umieścić ją w sypialni, gdzie będzie służyła jako mebel praktyczny. Komody są projektowane nie tylko w celach wizualnych, ale także stosowane są po to, aby pełnić rozmaite funkcje, najczęściej po prostu poręcznych schowków. W nich można magazynować wielorakie przedmioty, składować odzież czy też jest to podstawa, swego rodzaju baza do ekspozycji rozlicznych drobiazgów – ramek na zdjęcia, koszyczków ozdobnych czy kasetek elegancko umiejscawianych na widoku.

Meble: Komoda rozlicznych typów

Jeżeli chodzi o pierwsze tej kategorii meble, to powstały one w wieku siedemnastym. Wtedy były wprowadzone za czasów Ludwika XIV we Francji. Wówczas można powiedzieć, iż opanowały kraj francuski a co za tym idzie zaczęły stopniowo docierać także do szeregu innych miejsc w całej Europie. To idealny rodzaj mebla dla tych ludzi, którzy upodobali sobie przede wszystkim styl klasycznym, opierający się na tradycyjnym wyposażeniu meblowym.

To także bardziej elegancka i estetyczna forma zastępcza za skrzynie. Przez lata w odniesieniu do tego typu komód formułowano w Polsce określenie praska.


- autor artykułu